langų apiplovimo bakelis

Automobilio langų apiplovimo bakelis. Kaip atpažinti problemas?

Automobilio langų apiplovimo bakelis. Kaip atpažinti prasidėjusias problemas? Priešingai paplitusiai nuomonei, priekinio stiklo ploviklio rezervuaras paprastai nėra ta dalis, kuri laikui bėgant greitai susidėvi. Bakeliai gaminami iš aukštos kokybės plastiko, kuris gali tarnauti tikrai tiesiogine prasme beveik amžinai, ir automobiliuose montuojami nuo 1980-ųjų metų.

Bakelio problemas gali lemti trys pagindinės priežastys: 1) pažeidimai dėl patirtis avarijos, 2) kai į jį pilama ir vietoje specialaus langų skysčio naudojamas vanduo ar 3) dėl kitos automobilio priežiūros klaidos. Visiškai veikianti priekinio stiklo plovimo sistema yra labai svarbi jūsų saugumui. Taigi, kai atsiranda bet kurio šią sistemą sudarančio komponento problema, labai svarbu kuo greičiau ją išspręsti ir suremontuoti.

Šiuolaikiniuose moderniuose automobiliuose, sunkvežimiuose ir visureigiuose priekinio stiklo ploviklio rezervuaras paprastai būna įrengtas po keliomis variklio dalimis, o pripildymo vamzdelis lengvai pasiekiamas vairuotojo arba keleivio pusėje. Jis aiškiai pažymėtas priekinio stiklo valytuvų simboliu, kad nebūtų supainiotas su aušinimo skysčio pildymo anga. Rezervuaro viduje yra siurblys, kuris plastikinėmis žarnelėmis tiekia plovimo skystį į plovimo purkštukus ir, vairuotojui įjungus sistemą, tolygiai purškia ant priekinio stiklo.

Kad priekinio stiklo ploviklio rezervuaras sugedo arba yra pažeistas, išduoda keletas simptomų. Pastebėjus šiuos įspėjamuosius ženklus, rekomenduojama kreiptis į sertifikuotą mechaniką, kad jis kuo greičiau pakeistų priekinio stiklo ploviklio rezervuarą ar atliktų kitus susijusius remonto darbus.

Toliau pateikiami keli būdingiausi ženklai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį ir kurie gali rodyti priekinio stiklo ploviklio rezervuaro defektus.

1. Skysčio nuotėkis iš apiplovimo bakelio matomas ant grindinio po automobiliu

Senesniuose automobiliuose, priekinio stiklo ploviklio rezervuaras būdavo montuojamas netoli automobilio išmetimo sistemos, todėl per tam tikrą laiką dėl intensyvaus karščio rezervuaras įtrūkdavo ir atsirasdavo nuotėkis. Tačiau dažniausia įtrūkusio rezervuaro priežastis yra ta, kad savininkai arba mechanikai į rezervuarą įpila vandens, o ne specialaus langų plovimo skysčio. Temperatūrai nukritus žemiau nulio, rezervuaro viduje esantis vanduo užšąla, todėl plastikas sukietėja ir atšilus įtrūksta. Dėl to iš ploviklio rezervuaro pradeda tekėti skystis.

Jei bandysite įjungti ploviklio siurblį, kai bakelis tuščias, gali perdegti siurblys, kurį taip pat reikės keisti. Štai kodėl, norint išvengti šios galimos problemos, svarbu priekinio stiklo ploviklio rezervuarą visada pripildyti tik specialią paskirtį turinčiu skysčiu.

2. Ant priekinio stiklo nepurškiamas plovimo skystis

Kaip minėta pirmiau, priekinio stiklo plovimo sistemos pagrindas yra siurblys, kuris tiekia skystį iš bakelio į purkštukus. Tačiau kai sistema įjungta ir girdite, kaip veikia siurblys, bet skystis nepurškiamas ant priekinio stiklo, taip gali būti dėl sugedusio rezervuaro, iš kurio – dėl jo pažeidimo – išbėgo visas skystis. Taip pat dažnai pasitaiko, ypač kai buvo naudojamas vanduo, jog rezervuare atsiranda pelėsis, ypač prie išėjimo angos, prie kurios siurblys jungiasi arba ištraukia skystį iš rezervuaro.

Deja, jei rezervuare atsirado pelėsis, jo beveik neįmanoma pašalinti, todėl turėsite kreiptis į mechaniką, kad šis pakeistų priekinio stiklo ploviklio rezervuarą, o greičiausiai prireiks keisti ir skysčio linijas – žarneles.

3. Priekinio stiklo skysčio lygis būna arba minimalus arba nulinis

Kitas pažeisto ploviklio rezervuaro požymis yra tas, kad bakelis turi įtrūkimus šone, viršuje ar bet kurioje kitoje vietoje. Kai bakelis įtrūkęs arba pažeistas, skystis ištekės, sistemai net neveikiant ir jos neaktyvuojant. Tai pastebėsite, jei pažvelgę po automobiliu pamatysite šviesiai mėlyną arba šviesiai žalią skystį, dažniausiai šalia vienos iš priekinių padangų.

4. Langų apiplovimo bakelis: Įtrūkimai

Atliekant įprastinę techninę priežiūrą, pavyzdžiui, keičiant alyvą ar atliekant radiatoriaus priežiūrą, dauguma servisų pripildo nemokamai langų apiplovimo skysčiu jūsų bakelį. Šios paslaugos metu technikas dažnai apžiūri ir bakelį (jei gali), ar nėra fizinių pažeidimų, pavyzdžiui, įtrūkimų bake arba tiekimo linijoje. Kaip minėta pirmiau, įtrūkimai paprastai sukelia skysčio nuotėkį ir negali būti pataisyti. Jei priekinio stiklo ploviklio bakelis yra įtrūkęs, jį reikės pakeisti.

Jei pastebėjote bet kurį iš pirmiau minėtų simptomų ar įspėjamųjų ženklų arba jei priekinio stiklo ploviklis tiesiog neveikia taip gerai, kaip turėtų, kuo greičiau kreipkitės į vietinį mechaniką, kad jis galėtų apžiūrėti visą sistemą, diagnozuoti problemą ir viską suremontuoti tinkamai būdais.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Saugumas kelyje.

Daugiau apie langų apiplovimo sistemos problemas ir su kokias problemas sukelia tinkamai neveikiantis langų apiplovimo bakelis šiame video:

langų apiplovimo bakelis
About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.