vairo stiprintuvo skyscio simbolis

Kur pilti vairo stiprintuvo skystį?

Vairuotojai dažnai klausia pačių įvairiausių klausimų, susijusių su automobilio priežiūra ir taisymu. Vis dėlto, į kai kuriuos klausimus verčiau būtų neatsakinėti arba atsakyti vienu sakiniu: galbūt verčiau kreipkitės į specialistus.

 

Youtube socialiniame tinkle ir įvairiose kitose platformose galima rasti daug įvairių video, aiškinančių, kaip pasikeisti patiems vairo stiprintuvo skystį. Tiesa sakant, man visada buvo tam tikra paslaptis, kas slypi už tokios “informacijos”? T.y. autoservisų mechanikams dalintis tarpusavyje šiomis žiniomis viešai ir pasakoti tokius dalykus nėra prasmės. Labiausiai tikėtina, kad tai daro savamoksliai savamoksliams. Vieniems atrodo, kad yra tapę tam tikro lygio specialistais, galinčiais rodyti savo erudiciją. Kitiems tuo tarpu vaizduojasi, kad sudėtingą automobilio mechanizmą galima perprasti peržiūrėjus 5 min. video. Ir iš tiesų šie video žiūrimi ir net neabejoju, kad jų pagalba naudojasi tiek visokio plauko garažiniai profesionalai tiek automobilių mėgėjai namuose.

 

Norintiems gauti iš tiesų naudingą informaciją, susijusią su vairo stiprintuvo skysčiu, siūlyčiau iš karto keliauti į specialų šiai temai skirtą straipsnį Vairo stiprintuvo skysčio keitimas. O kitiems trumpas perspėjimas, kad įvairiuose modeliuose vairo stiprintuvo skysčio keitimo procesas gali būti labai sudėtingas ir ilgas procesas, kadangi reikalaujama pašalinti iš sistemos senąjį, susidėvėjusį skystį, o tam reikia atjungti daug įvairių sistemos šlangų, kuriomis šis skystis keliauja. Tuo tarpu daugumoje mokomųjų video teparodoma, kaip pompos pagalba senas skystis išsiurbiamas iš pagrindinio rezervuaro ir užpildomas nauju. Dar pasukiojamas vairas, ko pasekoje į rezervuarą palengva suteka skysčio likučiai. Deja, net ir tuomet pačioje sistemoje vis dar gali būti likę nebeatliekančio savo funkcijos šio vairavimo sistemos komponento.

 

Ką turėtų vairuotojas žinoti apie savo automobilio modelio vairo stiprintuvo skystį?

 

Daugiausia, ką galime patarti, automobilių savininkams, yra rasti internetinį arba popierinį savo mašinos modelio vartotojo vadovą ir pasidomėti, kokį vairo stiprintuvo skystį naudoti rekomenduoja automobilio gamintojas. Išsiaiškinę, nusipirkite šio skysčio – tai nebus didelė investicija, tačiau sužinosite svarbų dalyką – kokia turi būti šio skysčio tikroji spalva. Kai kuriais atvejais tai būna žalia, kitais ryškiais rožinė. Atsidarę vairo stiprintuvo skysčio rezervuarą, palyginkite šią spalvą su naujo skysčio spalva. Jeigu pastebėsite ryškų skirtumą – rezervuare skystis virtęs juoda, ar ruda spalva, tai reiškia, kad laikas jį keisti.

 

Kur rasti vairo stiprintuvo skysčio rezervuarą?

 

Identifikacija ir simboliai ant rezervuaro dangtelių skirtinguose automobilių modeliuose gali būti nevienodi. Ieškokite arba užrašo power steering fluid, vairo simbolio arba užrašo ir simbolio derinio. Tarkime mano Renault Laguna II automobilyje vairo stiprintuvo rezervuaro dangtelis turi specifinį simbolį ir jokių užrašų išskyrus plastikinių detalių gamintojo pavadinimą ir miestą: Bailly Comte / Lyon.

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.