degalu taupymas

Koks automobilio režimas leidžia sutaupyti degalų?

Koks automobilio režimas leidžia sutaupyti degalų? Tolygus, nekarštligiškas įsibėgėjimas ir toks pat neagresyvus stabdymas. Greitas startas iš vietos ypač sparčiai naudoja kurą ir didina jo sąnaudas. Tai yra dėl to, kad nuspaudus greičio pedalą, į variklio cilindrus paduodamas ženkliai didesnis kuro kiekis.

 

Specialistai rekomenduoja didinti greitį pamažu. Tai lemia, kad kuro sąnaudos gali sumažėti iki 40 proc.

 

Kokie automobilio prietaisai lemia didžiausias kuro sąnaudos ir kokios jos?

 

Veikiantis kondicionierius 100-ui kilometrų apytiksliai padidina kuro sąnaudas nuo 0,5  iki 1 l. Ventiliatorius, pūsdamas orą prideda prie vidutinio kuro sunaudojimo 0,08 – 0,3 l, radijo imtuvas – 0,05 – 0,22 l. Galingesnei ir modernesnei garso aparatūrai taip pat reikalinga energija. Ji šimtui nuvažiuotų kilometrų sunaudoto kuro kiekį padidins 0,2 – 0,7 l. Galite patys paskaičiuoti, koks benzino ar dyzelio suvartotas kiekis bus, jei visi šie prietaisai veiks kartu.

 

Pastovaus greičio palaikymo sistema.

 

Tai ne tik neprilygstamas patogumas važiuojant dideles distancijas, bet ir automobilio funkcija, kurią naudodami taupysite automobilio kuro sunaudojimą. Nuolatinis greičio pulsavimas, mechaniškai, kojos pagalba spaudžiant greičio pedalą didina bendrą sunaudojimo apimtį. Žmogiškas faktorius nuolat veikia ir vairuotojas pats asmeniškai negali nuspaudęs nuolat palaikyti tolygų greitį. Tuo tarpu kompiuteris tą atlieka nepriekaištingai.

 

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.