Kodėl nusėdo akumuliatorius?

Kiekviena šalis turi tam tikrą savitą specifiką susijusią su kelių transporto naudojimu ir šio naudojimo niuansais. Lietuva yra nedidelė. Skersai ir išilgai ją galima pravažiuoti įveikus vos 300 km.

Miestai nedideli, automobilių spūsčių išskyrus Vilnių beveik nebūna. Keliai sąlyginai gerai, nesunkiai ir greitai galima pasiekti bet kurią šalies vietą. Neretai susidaro situacija, kad į darbo vietą tenka važiuoti vos keletą minučių. Būtent per tokį atstumą nuo namų yra nutolusi mano darbo vieta. Laiko taupymo atžvilgiu tai be galo patogus ir praktiškas dalykas. Ir kuo čia dėtas temos pavadinimas apie akumuliatorių?

Bingo, tai yra puikiausios sąlygos žaibo greitumu sutrumpinti automobilio baterijos gyvavimo laiką. O palankiausias metų laikas – žiema. Mano diena prasideda štai taip:

  • sėdu su sūnumi į automobilį ir jį vežu į darželį. Kelionė trunka apie vieną minutę. Taigi, vieną kartą užvedžiau automobilį ir jam nespėjus pilnai įšilti, po minutės išjungiau ir nuvedžiau vaiką į darželį.
  • Už keliu akimirkų grįžtu į mašiną ir vėl ją kuriu. Akumuliatorius antrą kartą iš eilės sunaudoja didelį kiekį energijos. Vėl važiuoju tik apie minutę, nes būtent per tokį laiko tarpą nutolusi mano darbo vieta nuo darželio, kurį lanko sūnus.
  • Vakare scenarijus kartojasi. Tik atvirkščia tvarka.

Taigi, visiškai normalu, kad akumuliatoriaus gyvavimo laikas tokioje kasdienėje rutinoje trumpėja ypač greitai. Variklis veikia labai trumpą laiko tarpą, kad galėtų bent minimaliai kompensuoti baterijos prarastą energiją. Todėl vos prasidėjus žiemai ir užspaudus pirmiesiems šalčiams, aš labai gražų rytą sėkmingai užkuriu automobilį prie namų, o išjungęs prie darželio – kas labai keista galbūt iš pirmo žvilgsnio – antrą kartą jo nebeužvedu!

Šaltuoju periodu, kada energijos reikia daugiau ne tik užvedimui, bet ir nepriekaištingam elektronikos prietaisų veikimui, visa tai turi dar didesnį neigiamą poveikį akumuliatoriaus ilgaamžiškumui, todėl nutikus bet kokiai problemai, susijusiai su krovimu – ypatingai žiemą – pirmiausia įvertinkite automobilio naudojimo subtilybes. Pagalvokite, kiek kartų per dieną jį jums tenka užvesti esant minusinei temperatūrai bei kiek laiko vidutiniškai praleidžiate kelyje. Pasielgsite tikrai protingai, jeigu pasivažinėsite visiškai be tikslo, ar susigalvosite mažų kelionės tikslų. Jie padės tausoti akumuliatorių ir jis tarnaus nepalyginamai ilgiau.

About the Author /

[email protected]

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.