automobilio remontas

Kodėl automobilio remontas kartais kainuoja labai daug?

Automobilio remontas ir vėl kainavo daugiau nei galvojote? Tai yra nuolatinis klausimas, su kuriuo vairuotojai palieka autoservisą po eilinio remonto. Net jeigu gedimas buvo nedidelis ir sumokėjome nedidelę sumą pinigų, nepasitikėjimas ir nerimas vistiek persekioja, nes “kaip už tokį taisymą, kaina lyg ir turėjo būti mažesnė”.

Šį kartą nekalbėsime apie plačias techninio aptarnavimo centrų galimybes improvizuoti šioje jautrioje sąskaitos konstravimo klientams vietoje. Paminėsime keletą punktų, dėl kurių iš tiesų neretai mašinos tvarkymas gali kainuoti brangiai, tačiau pagrįstai.

1. Automobilio remontas: detalės komplektacija

Dėl įvairių priežasčių kai kurios naudos detalės, kurias reikia keisti Jūsų automobilyje, parduodamos ne atskirai, o komplekte su kitais priedais. Iš vienos pusės taip gali būti todėl, jog dėl nevienodo susidėvėjimo vienas naujas komponentas nieko nepakeistų – techniškai automobilis visvien liktų netvarkingas. Todėl tuo pačiu reikia keisti visas susijusias dalis. Iš kitos pusės, tai gali būti bendrovių atsarginių dalių pardavimų strategija, kuriai alternatyvų bus galima ieškoti neautorizuotų gamintojų gaminamų detalių sąrašuose.

Keletas pavyzdžių, kuomet keičiant detalę, keičiamas visas susijusių detalių kompleksas:

Granatos keitimo komplektas

automobilio remontas

Sankabos keitimo komplektas

sankabos keitimo komplektas

2. Automobilio remontas: techniniai reikalavimai

Techniniai reikalavimai tvarkingai transporto priemonei yra iš tiesų pagrįstai griežti. Saugumas kelyje yra svarbiausias dalykas. O jis priklauso nuo automobilio būklės. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių reikalavimų taisant mašiną – ypač tai kas susiję su važiuokle – jog, keičiant, tarkime, dešinį galinį amortizatorių pageidautina keisti ir kairįjį. Kodėl? Įsivaizduokite, jog abu šie amortizatoriai buvo eksplotuojami po 7 metus. Jie vienodai dėvėjosi ir staiga vienas pakeičiamas nauju, o kitas paliekamas gerokai panaudotas. Vienas iš jų atlieka funkciją tobulai, tuo tarpu kitas 30 ar 40 % pajėgumu. Tokiomis sąlygomis automobilis neužtikrins kokybiško judėjimo kelyje, be to išbalansuos kitų detalių apkrovas. Šis reikalavimas taikomas daugeliui važiuoklės dalių: sailentblokams, traukėms ir kt.

3. Laiko sąnaudos

Tai kas vienam automobiliui gali būti atlikta per pusvalandį, kitam modeliui gali užtrukti valandą ar pusdienį. Iš tiesų, rinkoje yra labai daug įvairių gamintojų automobilių ir begalės skirtingų jų modelių. Taigi, natūralu, kad ne visuomet techniniai mašinų sandaros sprendimai transporto priemonių gamintojams pavyksta vienodai gerai. Neretai kai kuriuose modeliuose pakeisti paprastoms ir nebrangioms detalėms prireikia ženkliai didesnių laiko sąnaudų nei tai galima padaryti kituose automobilių modeliuose. Natūralu, kad šiuo atveju paslaugos kainuos daugiau.

Kol artimiau nepažinsite savo automobilio, šios naujienos išgirstos servise bus nemalonios. Tačiau jeigu būsite pasiruošę,  kurkas greičiau rasite bendrą kalbą su mechanikais. Todėl nepamirškite skaityti taisauautomobili.lt!

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.