kiek liko nuvaziuoti

Kiek liko nuvažiuoti, jeigu užsidegė apie degalų pabaigą pranešantis simbolis?

Kiek liko nuvažiuoti ir kiek kilometrų galėsite įveikti, jeigu automobilio prietaisų skydelyje užsidegė pranešimas, perspėjantis, kad kuro liko visai nebedaug?

 

Standartiškai degalų kolonėlę primenantis simbolis užsidega, kai automobilio kuro bake lieka 10 litrų kuro.

 

Vidutiniškai tai reiškia apie 100 km distanciją.

 

Priklausomai nuo automobilio tipo ir modelio, gamintojas tiksliai nurodo, kiek tam tikrų specifikacijų transporto priemonė gali įveikti užsižiebus kuro likučio simboliui. Kartais tai gali reikšti 50 km atstum1, bet rečiau virš 100 km.

 

Tačiau, ką turėtų žinoti kritiškas ir sąmoningas vairuotojas?

 

Kad visiškai tiksliai pasakyti, kiek liko nuvažiuoti, kuomet degalai jūsų kuro bake artėja į pabaigą beveik neįmanoma. Paklaida kartais gali būti ir 10 km ir 30 km ir tai  ženkliai keičia planus, kaip greitai galėsite pasiekti artimiausią degalinę.

 

Kodėl?

Tikslus atstumas, kurį galėsite įveikti, priklauso nuo daugybės faktorių, kuriuos turėtumėte įvertinti. Tai įvairūs procesai, lemiantys didesnes kuro sąnaudas.

 

  • Automobilio amžius ir susidėvėjimas visuomet lemia didesnes kuro sąnaudas.
  • Didesnis greitis ir apsukos ir iš kitos pusės pirmosios pavaros ir mažas greitis taip pat lemia didesnes kuro sąnaudas. Daugiausia nuvažiuosite judėdami vidutiniu greičiu, nei per dažnai stodami nei pagreitėdami.
  • Įvairūs energijos išteklių reikalaujantys įrenginiai taip pat didina kuro sunaudojimo apimtis ir gali ženkliai sutrumpinti likusį nuvažiuoti atstumą: kondicionierius, sėdynių šildymas, garso aparatūra bei įvairūs kiti elektroniniai prietaisai intensyviai naudojami besibaigiant kurui, gali riboti likusius kilometrus.

 

Na, ir pabaigai svarbiausias dalykas: niekuomet nelaukite kol automobilio kuro bake liks nebedaug degalų, nes tai neprisideda prie automobilio sveikatos. Skaitykite apie tai plačiau: Koks kuro bakas mažiau kenksmingas automobiliui: tuščias ar pilnas?

 

Kitos naudingos temos:

 

Skirtumas tarp 95 ir 98 benzino. Ar jis yra ir ar jums turėtų rūpėti?

Kodėl automobilis naudoja daug kuro?

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.