kiek galima įpūsti

Kiek galima įpūsti į alkotesterį? Leidžiamos promilės Lietuvoje pagal KET

Kiek galima įpūsti į policijos pareigūno alkotesterį, kai esate sustabodomas ir tikrinimas jūsų blaivumas? Pagal kelių eismo taisykles (KET) vairuojant lengvajį automobilį arba motociklą (ir esant ne trumpesniam nei 2 metų vairavimo stažui) leistinas alkoholio kiekis kraujyje gali būti ne didesnis nei 0,4 ‰ (promilės).

Kiek galima įpūsti kitais specifiniais atvejais?

Vairuotojams, neturintiems 2-iejų metų vairavimo stažo – leistinas alkoholio kiekis kraujyje negali viršyti 0,2 promilės (taisyklė galioja vairuojant bet kokios rūšies transporto priemonę).

Vairuojant keleivinį arba sunkųjį transportą leistinas alkoholio kiekis kraujyje taip pat negali būti didesnis nei 0,2 promilės.

Jeigu skirtingi žmonės suvartojo tą patį alkoholio kiekį, tikslus jo kiekis kraujyje skirsis, nes jį įtakoja žmogaus kūno masė, lytis, maisto vartojimas bei bendra sveikatos būklė. Visgi bandant išvesti tam tikrus vidurkius galima teigiti, kad per 3 val., esant įprastam medžiagų apykaitos greičiui, gali būti perdirbtas alkoholio kiekis, esantis 500 ml (5%) tūryje alaus, 50 ml tūryje degtinės arba 200 ml tūryje vyno (apie 12%).

Baudos už girtumą prie vairo

Už vairavimą išgėrus, kai yra nustatomas lengvas girtumo laispnis – nuo 0,41 iki 1,5 promilės, skiriama 900-1200 Eur bauda ir teisės vairuoti praradimas nuo 24 iki 36 mėn.

Promilių skaičiuoklė

Raskite sau priimtiniausią promilių skaičiuoklę. Internete jų tikrai nemažai, o čia keletas populiariausiųjų:

Tik nepamirškite, kad visi virutalūs alkotesteriai arba tiksliau kompiuteriniai algoritmai parodys tik labai apytikslius skaičius ir visais atvejais pavartojus alkoholio geriau net nebandyti sėsti prie vairo. Visgi norint sužinoti tikslų įvertinimą, be kokybiško ir sertifikuoto alkotesterio neišsiversite.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Saugumas kelyje.

kiek galima įpūsti

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.