kaip veikia hibridas

Kas yra hibridinis automobilis?

Hibridinis automobilis yra tokia transporto priemonė, kuri naudoja daugiau nei vieną būdą perduoti energijai, reikalingai pajudinti automobilį iš vietos. Dažniausiai tai reiškia, kad automobilis naudoja degalus, leidžiančius užvesti vidaus degimo variklį ir turi baterijas, leidžiančias veikti elektriniam motorui.

 

Hibridinio automobilio tikslas yra užtikrinti maksimaliai efektyvią sunaudojamo kuro ekonomiją, paliekant savininkams galimybę pildyti degalais mašinas įprastose degalinėse. Kaip ir kiekvienas techninis sprendimas, hidridai turi savo privalumus ir savo minusus, tačiau nuo jų atsiradimo ir pristatymo rinkai pradžios (pirmas hibridas išriedėjęs į gatves Japonijoje 1997 m. buvo Toyota Prius), šių automobilių populiarumas auga ir tikėtina, kad vis dar išliks dėmesio centre ir netolimoje ateityje.

 

Kaip veikia hibridinis automobilis?

 

Yra du pagrindiniai hibridų tipai, kurie užima didžiąją dalį rinkos.

 

Nuoseklūs hibridai. Tai hibridai, kuriuose ratams energiją perduoda elektriniai varikliai. Šiuose automobiliuose degalais varomas motoras atlieka tik generatoriaus funkciją, o pati mašina funkcionuoja tarsi būtų visiškai elektrinis automobilis. Energija perduodama ratams pagal prigimtį yra 100 % sukurta elektros, kuri ateina iš baterijų, kraunamų vidaus degimo varikliu. Nuosekliuose hibriduose yra nereikalinga transmisijos sistema ir juos taip pat galima krauti elektros stotelėse, siekiant dar labiau sutaupyti išlaidas skirtas kurui. Šiuose hibriduose naudojamos baterijos yra didesnės nei paraleliniuose hibriduose.

 

Paraleliniai hibridai. Tai hibridai, kuriuose energiją ir galią ratams perduoda ir elektrinis ir vidaus degimo varikliai. Šis hibrido tipas visiškai primena tradicinius dyzelinius ar benzininius automobilius. Skirtumas tik toks, kad elektros variklis funkcionuoja tarsi asistentas – pagalbininkas. Elektros variklis yra montuojamas dažniausiai tarp vidaus degimo variklio ir veleno. Paraleliniai hibridai yra patys populiariausi šiuo metu visų hibridinių automobilių tarpe.

 

Nuoseklūs-paraleliniai hibridai. Tai hibridai, galintys parinkti, kurį variklį naudoti tam tikru metu: vidaus degimo, elektrinį ar abu kartu. Šie hibridai galią ratams gali perduoti arba, tarkime, benzininiu motoru, kuriam asistuoja elektrinis variklis ar vien tik elektriniu varikliu. Kadangi šie automobiliai leidžia kiekvienam variklio tipui veikti maksimaliu režimu, jų kuro sunaudojimo efektyvumas yra ženkliausias, kuomet esant mažam greičiui naudojamas vien tik elektrinis variklis, o esant didesniam greičiui ir važiuojant greitkeliu naudojamas benzininis variklis. Šis hibridų tipas tampa vis populiaresnis ir yra naudojamas viename iš labiausiai pripažintų hibridų – Toyota Prius modelyje. Mercedes ir BMW taip pat gamina šio tipo hibridų modelius.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.