prosvaisa reiksme, prosvaisos didinimas

Kas yra automobilio prošvaisa?

Kas yra automobilio prošvaisa? Automobilio prošvaisos dydis yra vienas iš svarbiausių transporto priemonės rodiklių. Ką jis reiškia? Tai yra atstumas nuo kelio dangos iki žemiausiai važiuoklėje esančios automobilio dalies (detalės, detalių rinkinio, apsauginio dangčio ar kt.).

 

Automobilių specialistas išgirdęs jūsų mašinos prošvaisos dydį gali nustatyti kokio tipo vairuotojas esate ir kokį transporto priemonės tipą vairuojate. Nėra vieno atsakymo, kokia prošvaisa yra geriausia. Kuo ji  mažesnė, tuo geresnės yra aerodinaminės automobilio savybės, jis yra stabilesnis ir manevringesnis. Didėjant prošvaisai, šios savybės prastėja, tačiau didėja galimybės automobilio pravažiuoti vis sudėtingesnėmis kelio dangos ir nelygumų sąlygomis.

 

Taigi, tikriausiai atkreipėte dėmesį, jog dėl minėtų priežasčių sportiniai automobiliai pasižymi ypač žema prošvaisa, o neretai yra papildomai žeminami. Tuo tarpu SUV ir visureigiai turi didesnes prošvaisas ir didesnes galimybes įveikti sunkiau pravažiuojamus kelius ir didesnį komfortą salono viduje.

 

Dažniausiai žemiausias automobilio taškas yra jo karterio apsauga. Standartinių lengvųjų automobilių prošvaisa būna 120 ir 170 milimetrų ribose. Tokios prošvaisos pakanka didžiajai daliai vairuotojų, kurių poreikius apibrėžia susisiekimas įprastomis miesto bei asfaltuotomis užmiesčio gatvėmis.

 

SUV arba kitaip padidinto pravažumo automobiliai dažniausiai turi į 200 – 350 mm prošvaisą, leidžiančią jiems lengviau manevruoti kaimo vietovėse ar sudėtingesnėmis oro sąlygomis.

 

Nereikia pamiršti, kad techninėse automobilio specifikacijose nurodyta prošvaisa reiškia dydį, kuomet automobilis nepakrautas kroviniu ir jame nėra keleivių. Turintis didesnį krovinį ir pilnas keleivių automobilis gali ženkliai pakoreguoti aukštį nuo grindinio iki žemiausios pakabos dalies.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.