kaip užsipilti dujas

Kaip užsipilti dujas? 6 ypatingai svarbūs žingsniai

Kaip užsipilti dujas? Degalinės aplankymas yra neatsiejama kiekvieno automobilio savininko kasdienybės dalis. Nors šis procesas dažniausiai atrodo paprastas ir rutininis, svarbu suprasti ir laikytis tam tikrų saugumo taisyklių bei procedūrų, siekiant užtikrinti tiek asmeninį, tiek aplinkinių saugumą. Kuro pylimas neatsargiai ar netinkamai gali sukelti rimtų incidentų, pradedant nedideliais nelaimės atvejais ir baigiant rimtomis avarijomis ar net gaisrais. Todėl, siekiant išvengti tokių situacijų, svarbu žinoti ir vadovautis rekomendacijomis, kaip saugiai ir profesionaliai įsipilti dujų savo automobiliui.

Šiame straipsnyje bus aptarti pagrindiniai aspektai, susiję su dujų pildymu degalinėje: nuo pasiruošimo prieš atvykstant į degalinę, atvykimo ir saugumo priemonių, paties dujų pylimo proceso, iki procedūrų po dujų pildymo ir saugaus išvykimo iš degalinės. Atkreipsime dėmesį į esmines saugumo taisykles, kurios turėtų būti taikomos kiekvieno degalų pildymo metu, siekiant užtikrinti sklandų ir saugų degalų įsigijimo procesą.

Kaip užsipilti dujas? Dujų pildymo eiga

 1. Pasiruošimas prieš atvykimą į degalinę:
  • Patikrinkite, ar turite tinkamą mokėjimo būdą (kreditinę kortelę, grynaisiais ar lojalumo kortelę).
  • Įsitikinkite, kad žinote, kur yra jūsų automobilio dujų bako pildymo anga (kairėje ar dešinėje).
 2. Atvykimas į degalinę:
  • Įvažiavę į degalinę, prie dujų pildymo vietos, (kuri dažniausiai stovi nuošaliau ir atskirai nuo benzino ir dyzelio pildymo kolonėlių) privažiuokite atsižvelgdami į jūsų automobilio dujų bako padėtį.
  • Įsitikinkite, kad automobilis yra sustojęs ir variklis išjungtas.
 3. Saugumo priemonės:
  • Nepalikite automobilio variklio įjungto dujų pildymo metu.
  • Nerūkykite ir neleiskite kitiems rūkyti šalia degalinės.
  • Neleiskite vaikams ar gyvūnams būti netoli degalų įpilimo zonos.
 4. Dujų pylimas:
  • Užsidėkite apsaugines pirštines! Patekusios ant odos suskystintos dujos gali sukelti nušalimą, todėl pildant automobilio dujų baką būtina dėvėti apsaugines pirštines. 
  • Atsukite dujų bako dangtelį.
  • Įstatykite dujų pistoleto antgalį į kuro angą taip, kad antgalio briaunos pataikytų į paliktus angoje tam tikslui griovelius. Tuomet užfiksuokite antgali specialia rankena.
  • Svarbu: senesniuose ar specifiniuose automobilių modeliuose dujų pildymo anga gali neatitikti dujų pildymo žarnos antgalio diametro, todėl jūsų automobilyje turėtų būti specialus perėjimas. Todėl, jeigu negalite pritvirtinti dujų žarnos angtalio, šiame žingsnyje turėtumėte pirmiausia pritvirtinti perėjimą, o tik tuomet prijungti dujų pildymo žarną.
  • Pradėkite pylimą, nuspausdami dujų stotelėje esantį mygtuką.
  • Priešingai nei pilant benziną ar dyzelį, pilant dujas mygtuką reikia laikyti nuspaudus ir neatleisti tol, kol pylimas automatiškai nesustos. Nebent norite pripildyti nepilną baką, tuomet galite pylimą sustabdyti atleisdami mygtuką.
  • Kai bakas bus pilnas, dujos automatiškai nustos tekėti.
 5. Po dujų pildymo:
  • Dujų žarnos antgali atlaisvinsite nuspaudę šalia rankenos esantį mygtuką. Rankena atsipailaiduos ir ją galėsite įdėti atgal į jos laikiklį.
  • Uždarykite dujų bako dangtelį.
  • Atsiskaitykite už kuro pirkimą naudodamiesi mokėjimo terminalu arba viduje esančioje degalinės parduotuvėje.
 6. Išvykimas iš degalinės:
  • Įsitikinkite, kad dujų bako dangtelis yra tinkamai uždarytas.
  • Atsargiai išvažiuokite iš degalinės, atsižvelgdami į kitus klientus ir eismą.

Svarbu laikytis šių saugumo taisyklių, kad užtikrintumėte savo ir kitų saugumą degalinėje.

Kiti svarbūs niuansai: Kuro bako angos vožtuvai

Labai dažnai, netgi naujuose automobilių modeliuose pasitaiko, kad kuro bako angos vožtuvai ima veikti netinkamai. Taigi, pilant dujas reikia žinoti, kad automatinis pylimo procesos stabdymas gali neįvykti ar įvykti nevisai sklandžiai. Kas ženklai tai išduoda?

 • Sulėtėja kolonėlės skaitliukas: Jeigu kuro bako dujų patekimo vožtuvai veikia netinkamai, bakui beveik užsipildžius, procesas nesustoja, o kuro kolonėlės skaitiklio darbas ženkliai sulėtėja, bet ir toliau sukasi ir rodo, kad procesas tęsiasi.
 • Vibruojanti kuro pildymo žarna: kad vožtuvai tinkamai nebeatlieka savo funkcijos išduos ir pradėjusi vibruoti ar įsitempusi dujų pildymo žarna. Todėl, sekite, ar nepastebite keistų ženklų.

Kaip užpildyti dujų baką pilnai?

Svarbu žinoti 20% taisyklę. Dujų išsiplėtimui reikalingas tam tikras kiekis tuščios erdvės kuro bake. Jis yra lygus daugmaž – 20%. Todėl, reikia žinoti, kad visiškai yra normalu, kad, tarkime 40l dujų bakas užsipildo su apytiksliai 32-33 litrais. Taip pat pastebėsite, kad skirtingą kiekį pavyksta upildyti žiemą ir vasarą, nes dujos jautrios temperatūrai ir todėl nevienodai užpildo kuro baką.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: “Kitos temos”.

kaip užsipilti dujas
About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.