padangos priputimas

Kaip pripūsti automobilio padangą degalinėje?

Kaip pripūsti mašinos padangą? Visiškai normalus klausimas žmogui, kuris gyvena ir duoną uždirba ne iš techninių žinių ar informacijos, susijosios su mechanika. Jeigu jūsų automobilį prižiūri kitas šeimos narys, visiškai normalu, kad vieną kartą susidūrus su subliuškusiomis padangomis, iškelsite sau šį klausimą. Ypač vieni atsidūrę viduryje kelio iš vieno taško į kitą.

 

Jeigu automobilyje neturite mechaninės ar automatinės pompos, tuomet – jeigu iš rato oras pilnai neišėjęs ir dar galite saugiai važiuoti nepažeisdami padangos – paprasčiausias būdas pripūsti oro bus nuvykti į artimiausią degalinę. Visų didžiųjų tinklų degalinės galimybę prisipūsti oro padangas siūlo nemokamai. Oro pūtimo šlanga dažniausiai įrengta degalinės pusėje, eančioje arčiau išvažiavimo.

 

Taigi, kaip pripūsti automobilio padangą degalinėje? Oro pūtimo į padangą žingsniai:

 

  1. Sustabdote automobilį kuo arčiau oro pūtimo įrengimo ir išjungiate variklį.
  2. Kiekvienas ratas turi ventilį, kuris leidžia patekti orui į padangą, bet pripūtus užsidaro ir neišleidžia oro į išorę. Atsukite reikiamo rato ventilio dangtelį.
  3. Paimkite degalinės oro pūtimo šlangą ir jos antgalį pilnai užmaukite ant ventilio. Oro pūtimo šlangos antgalis turi būti pilnai uždėtas, kadangi turi nuspausti ventilio vožtuvą, jį atidaryti ir leisti orui patekti į padangos vidų. Laikykite šlangos antgali kuo tiesiau lyginant su ventiliu – nelaužkite ir agresyviai nejudinkite. Žiūrėkite, kad ventilis ir oro pūtimo žarnos antgalis būtų maždaug vienoje linijoje. Neišsigaskite, jei dedant antgalį pasigirs išeinantis oras – tai visiškai normalu. Kai tik pilnai užmausite antgalį – tekėjimas liausis ir būsite pasiruošę pripildyti padangą oru.
  4. Jeigu esate Viada degalinėje – buvusioje Lukoil – oro pūtimo mechanizmas bus mechaninis. Netoliese žarnos antgalio, dedamo ant ventilio, yra slėgio matuoklis ir rankena, kurią nuspaudę, pripūsite padangą reikiamu oro slėgiu. Jeigu nežinote, kiek reikia ir galima pūsti oro į jūsų padangas, skaitykite šį straipsnį: Kiek reikia pripūsti oro į automobilio padangas? Jeigu galimybės sužinoti, kiek reikia oro pūsti į jūsų automobilio padangas, neturite ir nežinote su kuo pasikonsultuoti, galite drąsiai pūsti apie 2.00 atmosferas. Svarbu, kad vizualiai matytumėte, kad padanga nebėra subliuškusi ir galite toliau važiuoti. Dviejų atmosferų pakaks nepakenkti padangai iki to laiko kol sužinosite, kokios yra tikslios jūsų automobilio gamintojo rekomendacijos.
  5. Tuo tarpu Circle K degalinėse – anskčiau vadintose Statoil – įrengtos automatinės oro pūtimo stotys. Prieš uždedant oro pūtimo žarnos antgalį ant jūsų padangos, elektroniniame valdymo ekrane reikėtų nustatyti pageidaujamą atmosferų kiekį. Vėlgi, jeigu žinote reikalavimus savo mašinai – juos įveskite spausdami minuso (mažinkite ekrane rodomą atmosferų skaičių) arba pliuso ženklą (didinkite ekrane rodomo atmosferų skaičių). Jeigu nežinote, pasirinkite optimalią 2.00 atmosferų normą. Tuomet uždėkite šlangos antgalį ant ventilio – daugiau nieko daryti jums nereikia. Oro pūtimo aparatas įsijungia automatiškai ir pradeda pūsti orą. Pasiekęs jūsų įvestą slėgį, jis baigia pūsti ir praneša, kad pūtimas baigtas garsiniu signalu – aukšto dažnio pypsėjimu.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

 

 

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.