automobilio stabdymas

Kaip išmokti teisingai stabdyti automobilį?

Stabdymas, kaip ir visi kiti vairavimo aspektai ir niuansai reikalauja įgūdžių ir išmanymo, kas yra stabdymo technika ir kaip ją tinkamai išnaudoti. Stabdymo sugebėjimai valdant mašiną suteiks mažiau streso tiek vairuotojui tiek keleiviams ir, be to, saugos automobilį nuo įvairių gedimų.

 

Šiuolaikinių automobilių stabdžiai nuolat tobulinami ir jų sudedamųjų dalių efektyvumas kiekvienais metais tampa vis geresnis. Tai reiškia, kad gamintojai maksimaliai lengvina vairuotojų darbą – stabdymas tampa paprastesnis ir saugesnis. Tai taip pat reiškia, kad nebūtina stabdžio pedalo užgulti visa jėga, norint suteikti kuo didesnę spaudimo galią stabdžiams, kad automobilis sustotų. Staigus stabdymas sukelia nepatogumą, gali išlieti karštus gėrimus, kuriuos neseniai įsigyjote kurono kolonėlėje ir išblaškyti po mašinos vidų įvairius nepritvirtintus daiktus, kurie gali atitraukti dėmesį, sužaloti ir kitaip sutrukdyti vairuotojui. Ypač staigus stabdymas gali smarkiai pakelti stabdžių rotoriaus temperatūrą, dėl kurios gali deformuotis šio komponento paviršius.

 

Stabdymo technika

 

Aptarkime, kaip išmokti ir užtikrinti, kad stabdymas būtų minkštas ir nuoseklus.

 

  • Dešinės kojos kulnas turi būti statomas ant automobilio grindinio pakankamai arti stabdžio pedalo taip, kad padikaulio sąnarys (viršutinė pėdos skliauto dalis esantis žemiau kojos pirštų) liestų pedalo centrą.

 

  • Pėdos svorį stenkitės laikyti ant grindų tuo pačiu kreipdami ją į priekį ir spausdami stabdžio pedalą.

 

  • Palaipsniui didinkite spaudimą kol automobilis visiškai sustoja.

 

  • Švelniai atleiskite koją prieš visiškai sustojant automobiliui, kad jis per daug kietai nešokteltų atgal.

 

Ko reikėtų vengti?

 

  • Staigumo. Žinoma, kartais jos sunku išvengti, kuomet kelyje nutinka netikėta situacija ir reikia greitos reakcijos. Tačiau visais kitais atvejais elkitės pagal aukščiau aptartas švelnaus ir nuoseklaus stabdymo taisykles.

 

  • Jėgos. Kai kurie žmonės mėgsta spausti pedalus naudodami visą savo jėgą. Taip elgtis tikrai nebūtina.

 

  • Daug erdvės tarp vairuotojo pėdos ir stabdžio pedalo. Jeigu vairuotojo pėda yra nutolusi nuo stabdžio pedalo, tuomet jo koja esant staigiai situacijai gali nuslysti nuo stabdžio pedalo.

 

Treniruodamiesi pagal aptartas taisykles galėsite būti ramūs dėl savo keleivių nuotaikos ir išsaugotų gėrimų!

 

Nuotraukos šaltiniai: https://www.flickr.com/ .Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.