kaip atidaryti variklio kapotą

Kaip atidaryti variklio kapotą automobilyje?

Kaip atidaryti variklio kapotą automobilyje? Automobilio atidarymo rankeną ar svirtelę dažniausiai rasite vairuotojo vietoje, į kairę pusę nuo pedalų, t.y. kairėje kėbulo pusėje,  ties vairuotojo durelių vyriais.  

  1. Taigi, tai yra pirmas žingsnis. Automobilio variklio dangčio atidarymo svirtis gali neturėti jokio ženklo, tuo tarpu kituose mašinų modeliuose bus pavaizduotas automobilis su pakeltu kapotu.
  2. Antras žingsnis: jūs turite išlipti iš automobilio, atsistoti priešais variklio dangtį ir patikrinti, ar jis tapo šiek tiek praviras.
  3. Tuomet viena ranka jį turite kilstelėti, pajusite, kad kapotą vis dar kažkas laiko. Tai yra papildoma apsauginė užrakto dalis.
  4. Taigi, viena ranka kilstelėję kapotą, kitą ranką neskubėdami kiškite po kapotu ir ieškokite dar vienos svirtelės vis dar laikančios dangtį.
  5. Ją suradę, spustelėkite žemyn arba į šoną – priklausomai nuo automobilio modelio – ir pajusite, kad dangtis atsilaisvino ir jį galite kelti į viršų.
  6. Specifiniuose automobilių modeliuose ši po variklio gaubtu esanti svirtis būna neįprastoje padėtyje ir nepatyrusiems vairuotojams tampa iššūkiu ją surasti. Todėl šiuo atveju patarimas būtų toks: pritūpti, abejomis rankomis kilstelėti kapotą ir pabandyti vizualiai, akimis įvertinti, kurioje vietoje yra ši svirtis/rankenėlė.

Kaip atidaryti variklio kapotą automobilyje, kai atidarymo rankena nesuveikia?

Štai būdai, kurie gali padėti šiuo atveju:

– pabandykite variklio dangtį spausti iš viršaus, o tuo tarpu pagalbininkui liepkite truktelti variklio kapoto atidarymo svirtį automobilio viduje, salone. Šis būdas padeda tuomet, kai atidarymo trosas, vedantis nuo atidarymo rankenos iki dangčio užrakto sistemos, užstringa. Atlikus minėtus veiksmus, variklio dangtis pajudės šiek tiek į viršų ir jūs galisiteToks būdas suveiks, jeigu trosas įstrigo tarp užrakto ir svirties.
Variklio dangtis šiek tiek pasikels ir jūs galėsite atidaryti užraktą iš išorės.

– šiam būdui prireiks papildomų įrankių – šviesos šaltinio ir veidrodėlio – ir kantrybės: pro radiatoriaus groteles turite įkišti veidrodėlį (žinoma, turite rasti atitinkamo dydžio veidrodėlį, telpantį pro grotelių tarpus). Pasišviesdami, veidrodėlį turite atsukti į save ir nukreipti į viršų, kur yra dangčio užraktos sistema. Užrakte turite pastebėti specialų kabliuką, kurį patraukus, galėsite atidaryti gaubtą. Jeigu trosas vis dar laikosi prie užrakto, variklio dangtis atsidarys.

– nuėmę salone esančią variklio dangčio atidarymo rankeną ir po ją esančią salono panelę, rasite prie rankenos prijungtą trosą, kuris įsitempdamas ir atidaro variklio dangtį. Pabandykite švelniai patraukti šį trosą. Jeigu atlikus šiuos žingsnius variklio kapotas atsidarė, tai reiškia, kad trosas praslysta arba yra išsitampęs. Tuomet turėsite trosą pakeisti nauju.

– paskutinis būdas yra banali ir nuobodi klasika: ieškokite automobilio naudojimo instrukcijos, kurioje bus nurodyta, kaip jūsų modelyje atidaromas kapotas ir kokie yra avariniai jo atidarymo būdai.

– paskutinis būdas, kuris aiškus ir vaikams: jeigu nei vienas būdas iš aukščiau aptartų nepadėjo, ar visais jais tingsi pasinaudoti – situaciją visuomet išspręs profesionalus autoservisas.

Skaitykite kitus straipsnius kategorijoje Variklio remontas.

Štai kaip atrodo variklio atidarymo rankena ir jos vieta viename iš Volkswagen modelių: žiūrėkite Youtube video.

 kaip atidaryti variklio kapotą

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.