Ką reiškia AWD

Ką reiškia AWD ir 4WD trumpiniai automobilių aprašymuose?

Ką reiškia AWD raidžių derinys? AWD yra trijų anglų kalbos žodžių pirmosios raidės – all wheel drive. Lietuvių kalboje tai reiškia automobilį varoma visais ratais – tai sistema, kai automobilio variklis siunčia energiją visiems keturiems ratams.

AWD, kaip rodo pats pavadinimas, siunčia galią į kiekvieną ratą, kad automobilis bet kokio sudėtingumo keliu – slidžiu, apledėjusiu, padengtu purvu ar žvyru – važiuotų geriau nei automobilis varomas tik priekiniais ar galiniais ratais.

AWD tipai

Iš tikrųjų yra dviejų tipų AWD sistemos. Viena sistema, vadinama “nuolatine AWD”, kai automobilis vienu metu suka visus keturis ratus. Antroji sistema gali tiekti galią visoms padangoms, tačiau tai daro tik tada, kai to reikia. Dažniausiai ji veikia dviejų varančiųjų ratų režimu. Dėl šios priežasties pastaroji sistema vadinama “daline AWD”.

Tiek nuolatinės, tiek dalinės AWD sistemos paprastai veikia be atskiro vairuotojo įsikišimo ar veiksmų. Visi keturi ratai, o ne du, gauna sukimo momentą per ašių komplektą ir vienu metu sukasi skirtingais greičiais. AWD automobilius ypač mėgsta žmonės, gyvenantys vietovėse, kuriose orai paprastai būna snieguoti ir lietingi.

Ką reiškia AWD vairuotojo ir keleivių saugumui?

Kadangi AWD sistema užtikrina papildomą trauką slidžiuose keliuose, ji yra saugesnė ir leidžia vairuotojams užtikrintai valdyti automobilį. Be to, gali būti lengviau pagreitėti, nes trauka vienodai perduodama visoms keturioms padangoms ir mažiau slysta. Kadangi automobilis gali važiuoti stabiliai, retai kada jaučiate nerimą dėl staigaus ir nevaldomo slydimo. Dėl puikios gero sukibimo su keliu ir puikios automobilio kontrolės ši sistema yra gana populiari didesnio pravažumo automobiliuose.

Ką reiškia trumpinys 4WD?

Tai tradicinę ir pati pirmoje sistema, kurį įgalino automobiliams suteikti galią visiems ratams. Ši transmisija taip pat suka visus keturis transporto priemonės ratus ir šis  principas siekia beveik motorizuoto transporto pradžią. Stereotipinis 4WD transporto priemonės vaizdas – tai sunkvežimis su didele prošvaisa, apsaugota kėbulo apačia, vilkimo kabliais ir didelėmis, gumbuotomis padangomis. Ir iš tiesų, ši sistema pirmiausia sutinkama sunkvežimiuose ir visureigiuose.

Tačiau bėgant metams 4WD inžinerija tapo vis tobulesnė, ir nors ji paprastai išlieka tinkama rimtesniems visureigiams, dabar ją galima rasti įvairiuose komfortabiliuose, ar net prabangiuose modeliuose. 4WD sistemos sukimo momentą perduoda per daugybę priekinių, galinių ir centrinių diferencialų, pavarų dėžių ir sankabų, kurios leidžia automobiliui veikti maksimalia trauka įvairiomis sąlygomis.

Skaitykite, kuo pasižymi automobiliai varomi galiniais ratais: “Galiniais ratais varomi automobiliai: pliusai ir minusai.”

Ką reiškia AWD

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.