Ką reiškia AGM

Ką reiškia AGM raidėmis žymimas akumuliatorių tipas?

Ką reiškia AGM akumuliatorių kategorija? Santrumpa AGM reiškia technologiją, kai stiklo pluoštas yra prisotinamas elektrolitu. AGM akumuliatoriai pasižymi ilgesniu tarnavimo laiku, puikiomis eksploatacinėmis savybėmis ir didesniu saugumu.

Jutikliniai ekranai, dirbtinio intelekto pagalba prižiūrimas vairavimo procesas, sėdynių šildymas, transporto priemonės, galinčios taupiai naudoti degalus, autonominis vairavimas, automatiškai įtempiami saugos diržai, start-stop varikliai, nuotolinis ar net telefonu valdomas užvedimas, papildomos vaizdo kameros su apskaičiuotais orientaciniais maršrutais, su palydovu sujungtas radijas ir belaidžio interneto ryšys, garso sistemos naudojančios “Bluetooth” ryšį ir leidžiančios groti muziką iš išmaniojo telefono…

Ar pakankamai paminėjome? Ar nujaučiate, kur slypi technologinė problema? O ji yra labai paprasta: rūgštinis arba švino akumuliatorius (jo elektrolitas yra skiesta sieros rūgštis, o plokštelės pagamintos iš švino ir jo junginių) negali ilgai tenkinti visų šių energijos poreikių.

Rūgštiniai-švino akumuliatoriai anksčiau puikiai tiko automobiliams, nes per trumpą laiką į starterį jie gali atiduoti didelį kiekį elektros energijos. Be to, juos nebrangu gaminti. Tačiau standartinis akumuliatorius negali elektros lemputės maitinti elektra ilgiau nei porą valandų. O ką kalbėti apie tokį įtaisą kaip oro kondicionierius?

Naujos kartos puikiai susitvarko su tokiu energijos kiekiu, kokio reikia šiuolaikiniam automobiliui. Tai – absorbuoto stiklo matricos (AGM) akumuliatoriai.

Ką reiškia AGM ir kas yra AGM akumuliatorius?

AGM akumuliatorius skirtas dvejoms pagrindinėms užduotims: galingiems užvedimo amperų pliūpsniams ir ilgalaikiam elektronikos veikimui. O svarbiausia: jie paprastai tarnauja daug ilgiau nei įprasti akumuliatoriai.

Stiklo pluošto sluoksniai, amortizuojantys itin plonas švino plokšteles, susiglaudžia kaip kempinė. Savo ruožtu gamintojai į vieną akumuliatorių gali sutalpinti daugiau stiklo pluošto sluoksnių ir švino. Daugiau švino reiškia daugiau galios. Be to, šis suspaudimo  veiksnys reiškia, kad akumuliatoriaus vidus yra sandarus.

AGM akumuliatoriai taip pat turi vožtuvus, reguliuojančius vandenilio ir deguonies dujų kiekį, kuris gali išsiskirti įkrovimo metu. Jie priskiriami platesnei kategorijai – vožtuvais reguliuojamiems švino rūgštiniams (VRLA) akumuliatoriams, paprastai naudojamiems saugoti didelį energijos kiekį ilgą laiką arba ilgesniam laikui reikalingoms energijos reikmėms.

Kuo skiriasi AGM ir įprastas automobilio akumuliatorius?

AGM automobiliniai akumuliatoriai turi neprilygstamų privalumų, palyginti su standartiniais užliejamaisiais akumuliatoriais:

  • greitesnis įkrovimas,
  • patvaresnė konstrukcija,
  • saugesni eksploatuoti,
  • turi specialiuss vožtuvus, saugančius akumuliatoriaus tarnavimo laiką,
  • AGM akumuliatoriai per savo tarnavimo laiką gali užvesti variklį daugiau nei 60 000 kartų. Tai daugiau nei tris kartus daugiau nei įprasto akumuliatoriaus galimybės.

AGM akumuliatoriai įkraunami greičiau nei įprasti akumuliatoriai. Paleidžiant variklį akumuliatorius išsikrauna tik šiek tiek, kol jo darbą perima generatorius. Kai tai įvyksta, generatorius įkrauna akumuliatorių ir užtikrina visų automobilio elektros komponentų veikimą.

Skaitykite kitus straipsnius kategorijoje: Variklio remontas.

Ką reiškia AGM

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.