Ką reiškia AC mašinoje

Ką reiškia AC mašinoje? | Salono šildymo ir vėsinimo funkcijos.

Ką reiškia AC mašinoje? Oro kondicionavimas, dažnai sutrumpintai žymimas A/C arba AC, yra procesas, kurio metu iš uždaros erdvės šalinama šiluma, o jį patenka vėsaus oro gūsis.

Automobilis, kurio salonas yra sąliginai nedidelė erdvė, vasaros metu būdamas kelyje yra visą laiką tiesioginėje saulės spinduliųi įtakoje. Taigi, salonas ypač greitai prikaista ir važiavimas be kondicionieriaus gali tapti nepakeliamu iššūkiu, ypač vaikams ar vyresniems, pagyvenusiems žmonėms.

Nors langų nuleidimas, stoglangio atlenkimas arba – kai kuriuose automobiliuose, kabrioletuose – yra galimybė visiškai eliminuoti stogą, sulankstant jį specialioje ertmėje, kondicionieriaus efektyvumui šie būdai neprilygsta.

Kondicionierius automobilyje. Kondicionieriaus tipai.

Oro kondicionavimo ir klimato kontrolės sistemos palaiko automobilyje pastovią temperatūrą. Paprasčiausia yra rankinio oro kondicionavimo technologija – vairuotojas ar keleivis rankiniu būdu parenka oro temperatūrą salone, rankiniu būdu nustato ventiliatoriaus greitį ir oro paskirstymą. Neužilgo visame automobilyje temperatūra taps vienoda.

Automobilio oro kondicionavimo sistema veikia vėsindama orą šaldymo dujomis, kurios cirkuliuoja jūsų automobilyje ir jį vėsina, kartu padėdamos filtruoti žiedadulkes, teršalus ir įvairias bakterijas, esančias salone.

Kas yra automatinė klimato kontrolė?

Klimato kontrolės sistema automobilyje leidžia nustatyti norimą salono temperatūrą, naudojant papildomus jutiklius ir kompiuterį, kuris automatizuoja procesą, tam, kad būtų galima tiksliau valdyti salono temperatūrą.

Automatinė klimato kontrolė leidžia elektroniniu būdu valdyti temperatūrą, oro srautą ir oro paskirstymą automobilyje, automatiškai reguliuojant ventiliatoriaus greitį ir oro cirkuliaciją.

Blogai šaldo kondicionierius ar galbūt nešaldo iš viso?

Oro kondicionavimo sistemos priežiūra gali padėti išlaikyti jūsų oro kondicionavimo sistemą geriausioje būklėje. Į šias paslaugas įeina sistemos išleidimas, pakartotinis dujų išleidimas, dezinfekavimas, žarnų, filtrų, diržų ir jungčių patikrinimas, siekiant užtikrinti, kad nebūtų mažų įtrūkimų, iš kurių gali ištekėti dujos, taip pat kompresoriaus ir kondensatoriaus veikimo patikra.

Kodėl turėtumėte atlikti automobilio kondicionieriaus techninę priežiūrą?

Freono dujos, kuriomis pildomi kondicionieriai, mažėjant jų kiekiui, išsisklaido, todėl jei sunaudotos dujos nėra papildomos naujomis, kondicionavimo sistema tampa vis mažiau veiksminga ir efektyvi, o tai gali ženkliai padidinti degalų sąnaudas.

Idealiu atveju oro kondicionieriaus priežiūra turėtų būti atliekama kas dvejus metus.

Ar kondicionieriaus naudojimas kenkia sveikatai?

Dažnai tenka girdėti, kad kondicionierius lemia įvairius peršalimus ir pan. Žinoma, saikingumas reikalingas visur, pernelyg didelis šaltis ir ilgas laiko tarpsnis, kurio metu būname žemoje temperatūroje gali lemti įvairius peršalimus. Tačiau kondicionierius kurkas labiau padeda žmogui nei veikia kenkėjiškai.

Visų pirma kondicionieriaus dėka, automobilio salone nesikaupia drėgmė, kurios terpėje gali kauptis įvairūs nešvarumai ir mikroorganizmai. Taip pat oro kondicionierius, filtruodamas orą, apsaugo jus nuo pavojingos oro taršos ir su tuo susijusių sveikatos problemų.

Kaip įjungti kondicionierių?

Kondicionierius aktyvuojams paspaudus AC arba A/C trumpiniu pažymėtą mygtuką salono oro valdymo funkcijų panelėje.

Automobilio kondicionieriaus kondensatas – nutekėjęs vanduo salone

Neprižiūrint kondicionavimo sistemos, pačiame kondicionieriuje gali pradėti kauptis bakterijos. Kai bakterijos susimaišo su oro kondicionieriuje susidariusiu kondensatu, pradeda kauptis šių medžiagų sąnašos – susidaro plėvė, skleidžianti pelėsio kvapą. Apnašoms kaupiantis gali pradėti kimštis drenažo – nutekėjimo vamzdelis. Jei jis  užanka, neturėdamas, kur nutekėti, kondensatas patenka į saloną ir pradeda bėgti ant grindų. Dažniausiai tai nutinka keleivio pusėje.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: “Klimato kontrolė”.

Išsamus video, ką reiškia funkcijos mašinos oro sąlygų valdymo pultelyje:

Ką reiškia AC mašinoje

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.