rasoja langai

Ką daryti, kad nerasotų automobilio langai iš vidaus?

Automobilio langai iš vidaus gali rasoti dėl keleto priežasčių. Taigi, tolimesni jūsų veiksmai, kad viso to būtų išvengta ateityje, priklausys nuo jūsų transporto priemonės analizės ir faktorių, kuriuos aptarsime šiame straipsnyje.

Žiemą rasos lašai labai greitai ledu, kurio gramdymas iš vidinės pusės tampa dar didesniu ir nemaloniu iššūkiu, kurio pasikartojimas kiekvieną rytą gali ne tik gadinti nuotaiką bet ir kelti bereikalingą stresą prieš ilgą ir sunkią darbo dieną. Taigi, aptarkime dažniausiai pasitaikančios automobilių langų rasojimo iš vidinės pusės priežastis.

  1. Retai keičiamas salono oro filtras. Susidėvėjęs ir užsikimšęs salono oro filtras blogai praleidžia orą. Taigi, nepakankamas ir silpnas oro srautas leidžia mašinos viduje kauptis drėgmei, dėl kurios ir atsiranda langų rasojimas. Kadangi žiemos metu drėgmės kiekis yra visuomet didesnis – jos dar daugiau patenka lipant į automobilį su batais, prie kurių nori nenori būna prilipę sniego likučių – specialistai pataria naudoti guminius kojų kilimėlius, į kuriuos nesigeria drėgmė. Kiti faktoriais išduodantys, kad salono oro filtras yra užsikimšęs: (1) pradėjus važiuoti matomumas pro langus nepagerėja – jie nėra nupučiami; (2) įjungus šildymą, jaučiamas negeras kvapas.
  2. Sniegas. Vėlgi, tai indikatorius, su kuriuo susiduriame šaltuoju metų laiku.    Sniegas patekęs į šiltą automobilio vidų virsta vandeniu, todėl pasiekus kelionės tikslą vertėtų palaikyti atidarytas transporto priemonės duris bent jau apie 5-10 min., kad ši drėgmė išgaruotų ir nepradėtų pelyti sunkiai prieinamos ir blogiausiai vėdinamos salono vietos bei nesusidarytų ledas ant vidinės langų pusės.
  3. Kiauras šildymo pečiukas. Prakiuręs šildymo įrenginys praleidžia drėgmę, dėl kurios rasos lašai ima kauptis ant langų. Jis taip pat gali praleisti aušinimo skystį – stebėkite, ar jis ne per dažnai dingsta šiam skysčiui skirtame rezervuare.

Nuotraukų šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.