elektromobilio pakrovimo kaina

Elektromobilio energijos sąnaudos

Elektromobilio energijos sąnaudos kraunant namuose priklauso nuo elektros energijos kWh kainos jūsų kaip namų vartotojo elektros energijos plane. Išvykus į kelionę, kaina gali augti du, tris ir daugiau kartų.

 

Kiek kainuoja įkrauti elektromobilį namuose? 

 

Kaip apskaičiuoti, kiek kainuos įkrauti elektromobilį, jeigu tokį planuojate įsigyti? Turi atlikti paprastą veiksmą: padauginkite norimo elektromobilio akumuliatoriaus talpą (nurodyta kilovatvalandėmis) iš 1 kWh kainos.

 

Pavyzdžiui, 2021 m. BMW i3 akumuliatoriaus talpa 30 kWh, o, tarkime, jūsų namuose elektros kWh kaina pagal planą namų vartotojui – 13 euro centų. Tuomet 30 kWh dauginame iš 0.13 Eur ir gauname – 3,90 Eur. Įskaitant, kad pilnai pakrautas i3 gali nuvažiuoti 246 km, būtent tokią kainą mokėsite už šį įveiktą atstumą.

 

Pabandykime paskaičiuoti kito populiaraus elektromobilio modelio Nissan LEAF  elektros energijos sąnaudas. Modelis su 40 kWh talpos baterija bus pakrautas už štai tokią kainą: 40 kWh x 0.13 Eur = 5,20 Eur. LEAF įkrovimui išleisite apie penkis eurus ir dvidešimt centų.

 

Norėdami dar tiksliau įvertinti techninius krovimo niuansus, turite žinoti, kad krovimo metu patiriami šiluminiai elektros energijos nuostoliai (apytiksliai apie 10%) ir atsižvelgti į tai, kiek akumuliatoriaus talpos yra iš tiesų naudojama automobilio važiavimui.

 

Kiek kainuoja įkrauti elektromobilį kelionėje?

 

Situacija visiškai keičiasi, jeigu pakrauti elektromobilį prireikia išvykus iš namų. Visos Ignitis įmonei priklausančiose greito įkrovimo stotelėse Vilniuje viena kilovatvalandė įprastos galios (50 kW) įkrovimo stotelėse kainuoja 0.30 Eur. Minėto Nissan Leaf su 40 kWh talpos baterija įkrovimo kaina tuomet gauname 40 kWh x 0.30 Eur = 12,00 Eur. Žinant, kad šis automobilis pilnai pakrautas įveikia 250-270 km, sąnaudos šimtui kilometrų išeina apie 5-6 eur.

 

 

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.