Dega variklio lemputė

Dega variklio lemputė. Kokius gedimus ji praneša?

Dega variklio lemputė? Šis automobilio kompiuterio pranešimas ir perspėjimas gali reikšti tiek nedidelę problemą, pavyzdžiui, sugedusį dujų dangtelį, tiek rimtesnį gedimą. Daugeliu atvejų tai reikš, kad atėjo laikas apsilankyti automobilio gamintojo atstovybėje, arba kitame profesionaliame autoservise, kad problema būtų pašalinta ir lemputė išjungta.

Variklio patikros lemputė, anglų kalboje vadinama MIL (malfunction indicator lamp), dažniausiai praneša dalykus, kuriuos reikia vertinti rimtai ir ilgai nelaukus apsilankyti pas patyrusius auto mechanikus ir elektrikus.

Dega variklio lemputė – geltona, oranžinė ar kt. spalva?

Variklio patikros lemputės, priklausomai nuo gamintojo, gali būti oranžinės, geltonos arba gintarinės spalvos.

Mirksinti variklio lemputė

Jei check engine lemputė pradeda mirksėti, tai gali reikšti daug rimtesnę problemą, pavyzdžiui, trūkčiojantį ir nevientisą degimą, kuris gali greitai perkaitinti katalizatoriaus konverterį. Šie išmetamųjų dujų įtaisai veikia aukštoje temperatūroje, kad būtų sumažintas išmetamųjų teršalų kiekis, tačiau, kai šie įtaisai sugenda, gali kilti gaisro pavojus.

Nesumaišykite su kitais pranešimais

Kartais vairuotojai supainioja kontrolinių prietaisų skydelio pranešimą “Variklio gedimas” su “Artėjančios patikros” simboliu. Šios įspėjamosios lemputės nėra susijusios. Techninės priežiūros lemputė tiesiog reiškia, kad automobilyje reikia pakeisti alyvą ar atlikti kitus įprastus priežiūros darbus. Ji nėra gedimo indikatorius, kaip kontrolinė variklio lemputė.

Ar galite patys nustatyti tikslią priežastį, dėl ko dega variklio lemputė?

Yra galimybė įsigyti nebrangų kodų skaitytuvą automobilių dalių parduotuvėje arba kitose įvairią elektroniką parduodančiuose parduotuvėse. Šie prietaisai jungiami prie borto diagnostikos (OBD) prievado. Prijungę prietaisą, gausite tikslų klaidos kodą, o jo reikšmę galėsite patikrinti tokiose svetainėse kaip Engine Light Help. Kai kurie nesudėtingi diagnostikos aparatai veikia kartu su programėlėmis telefone. Jų pagalba galite greitai sužinoti ir rūpimus atsakymus dėl kitų atsiradusių perspėjančių ženklų.

Dėl užsidegusios variklio gedimo lemputės dažniausiai prireikia:

1. pakeisti katalizatorių,

2. deguonies daviklį (-ius),

3. uždegimo ritę (-es) ir uždegimo žvakę (-es),

4. oro srauto daviklį,

5. priveržti atsilaisvinusį degalų dangtelį arba jį pakeisti,

6. pakeisti uždegimo ritę (-es),

7. pakeisti degalų purkštuką (-us),

8. pakeisti išmetamųjų dujų išgarinimo (EVAP) prapūtimo valdymo vožtuvą,

9. pakeisti termostatą,

10. pakeisti išmetamųjų dujų išmetimo sistemos (EVAP) prapūtimo elektromagnetą.

Ar gali variklio simbolis reikšti nebūtinai kažką svarbaus?

Taip, tai gali būti laikina problema, atsiradusi dėl padidėjusios drėgmės lygio tam tikrose variklio sistemose ar kitų veiksnių. Tokiais atvejais praėjus tam tikram laikui, lemputė turėtų išsijungti pati.

Kaip išjungti variklio perspėjimo ženklą?

Kaip užgesinti variklio lemputės perspėjimą, skaitykite šiame straipsnyje: Kaip užgesinti “Check engine” klaidą prietaisų skydelyje?

Dega variklio lemputė

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.