Dega oro pagalvių lemputė

Dega oro pagalvių lemputė – ženklas prietaisų skydelyje. Ar galima tęsti kelionę?

Dega oro pagalvių lemputė – ką tai reiškia? Jei įsižiebia oro pagalvės sistemą simbolizuojanti lemputė, rekomenduojama jos neignoruoti. Kai prietaisų skydelyje yra daug įvairių pranešimų simbolių, gali kilti didelė pagunda vieną iš jų ignoruoti ir manyti, kad tai nieko baisaus ar rimto.

Tačiau, jei užsidegus oro pagalvės lemputei į ją nekreipsite dėmesio, tą pačią akimirką gali prasidėti žaidimas su likimu, o tiksliau su savo ir keleivių gyvybe. Degantis oro pagalvių simbolis gali reikšti, kad įvykus avarijai jūsų oro pagalvės neišsiskleis.

6 svarbūs dalykai, kuriuos turite žinoti, kai prietaisų skydelyje dega oro pagalvių sistemos ženklas

Kaip šis ženklas atrodo? Ant prietaisų skydelio matysite lemputę su užrašu “Oro pagalvė” arba “SRS” (supplemental restraint system – “papildoma apsaugos sistema”). Kai kuriose transporto priemonėse taip pat galite matyti iliustraciją, vaizduojančią žmogų su išsiskleidusia oro pagalve.

Kai kuriose transporto priemonėse galite matyti įspėjamąjį užrašą “oro pagalvė išjungta” (“airbag deactivated” arba “air bag off”).

Jei šviečia oro pagalvės lemputė, tai taip pat gali reikšti ir saugos diržų problemą ar gedimą.

SRS pranešimas aktyvuojamas ir tokiu atveju, kai jūsų automobilis patenka į avariją, kurios metu suveikia automobilio susidūrimo jutikliai, tačiau smūgis būna ne toks stiprus, kad išsiskleistų oro pagalvė. Tokiu atveju užteks perkrauti oro pagalvių pranešimų sistemą.

Oro pagalvės taip pat gali neišsiskleisti, jei jūsų automobilis buvo smarkiai apgadintas vandens, kuris lėmė, kad jutikliai ėmė rūdyti.

Kvalifikuotas mechanikas galės tiksliausiai diagnozuoti oro pagalvių problemas ir nustatyti, kokia tiksli priežastis lėmė, kad užsidegė oro pagalvių lemputė.

Ar saugu važiuoti, kai užsidega oro pagalvių lemputė?

Priklauso nuo priežasties. Tai gali būti tik jutiklio problema, bet kitais atvejais tai gali reikšti, kad jūsų oro pagalvės neišsiskleis, jei pateksite į avariją. Nerekomenduojama rizikuoti.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: Automobilio prietaisų skydelio simboliai.

Dega oro pagalvių lemputė

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.