Automobilio salone smirda

Automobilio salone smirda supuvusiais kiaušiniais? Kvapų naikinimas mašinoje

Automobilio salone smirda supuvusiais kiaušiniais? Kokios yra blogo kvapo mašinoje priežastys ir kaip jas išnaikinti?

Automobilio salone smirda ir ne bet kuo, o supuvusiais kiaušiniais?

Sieros arba supuvusių kiaušinių kvapas rodo, kad kuro degimo procesas veikia netinkamai ir jo metu susidaro šalutinių produktų perteklius. Gali būti, kad šiam kvapui pašalinti prireiks rimtesnio remonto.

Tikriausiai niekam nepatinka, kai tam tikroje uždaroje erdvėje ilgai išlieka nemalonus kvapas. Važiuojant automobiliu užuodžiamas stiprus sieros – arba liaudiškai tariant supuvusių kiaušinių – kvapas dažnai yra rimtos problemos ženklas.

Šis kvapas atsiranda dėl nedidelio kiekio vandenilio sulfido, arba sieros, esančios degalų sudėtyje. Vandenilio sulfidas paprastai degdamas automobilio variklio sistemoje virsta bekvapiu sieros dioksidu. Tačiau, kai transporto priemonės degalų ar išmetimo sistemoje kas nors sugenda, šis procesas nebevyksta sklandžiai ir gali sukelti šalutinį kvapą.

Kvapas ir nuosėdos atsiranda dėl nepilnai sudegančio benzino ir gali būti susiję su keliais sistemos gedimais. Jei kvapas atsiranda tik trumpam ir ypač po to, kai variklis patiria dideles apsukas, tuomet nėra ko nerimauti. Tačiau jeigu kvapas išlieka ilgiau ir tai nuolat kartojasi, reikėtų imtis rimtesnės automobilio apžiūros. Štai 3 priežastys, kodėl jūsų automobilis gali skleisti sieros kvapą.

1. Sugedęs katalizatorius

Labiausiai tikėtinas supuvusio kiaušinio kvapo kaltininkas – katalizatoriaus keitiklis yra automobilio išmetamųjų teršalų sistemos dalis. Kai benzinas pasiekia katalizatorių, šis nedidelius vandenilio sulfido kiekius paverčia bekvapiu sieros dioksidu. Jo paskirtis – sumažinti kenksmingų išmetamųjų teršalų kiekį paverčiant išmetamąsias dujas, pavyzdžiui, vandenilio sulfidą, nekenksmingomis dujomis. Sugedęs arba užsikirtęs katalizinis konverteris negali tinkamai perdirbti sieros dujas, todėl jūsų automobilis ims skleisti supuvusių kiaušinių kvapą.

2. Sugedęs degalų slėgio jutiklis arba susidėvėjęs degalų filtras

Degalų slėgio jutiklis reguliuoja degalų naudojimą transporto priemonėje. Jei degalų slėgio reguliatorius sugenda, galiausiai katalizatorius užsikemša per dideliu kiekiu alyvos. Per didelis alyvos kiekis neleidžia konverteriui apdoroti visų šalutinių išmetamųjų dujų produktų, kurie vėliau išeina iš transporto priemonės per išmetimo vamzdį ir skleidžia supuvusio kiaušinio kvapą. Per didelis šalutinių produktų kiekis taip pat gali susikaupti katalizatoriuje ir sukelti jo perkaitimą, kuris taip pat prisideda prie kvapo atsiradimo.

Tokiu atveju degalų slėgio reguliatoriaus problemą galima išspręsti pakeičiant reguliatorių arba degalų filtrą. Dėl susidėvėjusio degalų filtro kyla tos pačios problemos, kaip ir dėl blogo degalų slėgio jutiklio – į katalizatorių patenka sudegusių sieros nuosėdų.

3. Pasenęs transmisijos skystis

Neprižiūrimoje transmisijos sistemoje, pavarų perdavimo skystis gali pradėti nutekėti į kitas sistemas ir taip pat skleisti supuvusio kiaušinio kvapą. Paprastai tai pasitaiko tik automobiliuose su mechanine pavarų dėže, tačiau pakeitus transmisijos skystį, kaip tai siūlo daryti automobilio gamintojas, problema dažnai išsisprendžia. Tuo pačiu reikės pašalinti bet kokį atsiradusį nuotėkį.

Supuvusio kiaušinio – blog kvapo šalinimas

Geriausias būdas pašalinti supuvusių kiaušinių kvapą iš automobilio, tai pakeisti sugedusią dalį ir atlikti kitus remonto darbus. Teisingai problemos identifikacija, greičiausias ir paprasčiausias būdas pašalinti blogą kvapą – žinoma, priklausomai nuo gedimo sudėtingumo, remonto kaina gali būti nemaža.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus pašalinius, blogus kvapus, sklindančius iš jūsų automobilio. Be sieros kvapų, labai dažnai pasitaiko svilėsių ar degėsių kvapai – jie gali reikšti rimtas problemas, pavyzdžiui, perkaitusį variklį, skysčio nuotėkį ar susidėvėjusias stabdžių trinkeles. Visada kreipkitės patarimo į mechaniką ekspertą, kai reikia diagnozuoti ir remontuoti neaiškias ir sudėtingesnes transporto priemonės problemas.

 

Automobilio salone smirda

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.