Automobilio rakto baterijos keitimas. Kiek galioja baterija ir kaip žinoti, kad galiojimas jau baigiasi?
Norėdami patekti į bet kurį šiuolaikinį automobilį, pirmiausia turite jį atrakinti. Šis paprastas veiksmas atliekamas ne visai paprastu įrenginiu, taip vadinamu raktu su pulteliu. Modernūs pulteliai gali atlikti įvairias funkcijas ir kartais jie primena miniatiūrinius kompiuterius. Tačiau tai elektroniniai prietaisai, kurių darnus veikimas priklauso nuo jame esančios baterijos. Neveikiantis elementas gali paprasčiausiai neleisti atrakinti automobilio. Jeigu automobilyje nebus įdiegtas alternatyvus mechaninis atrakinimo metodas, jūs tiesiog negalėsite pajudėti iš vietos.
Raktas su pulteliu gali taip pat turėti bagažinės atrakinimo funkciją ar galimybę užvesti mašiną nuotoliniu būdu, tačiau visi šie technologiniai sprendimai priklauso nuo dažniausiai plokščios apvalios baterijos, esančios pultelio viduje. Kiekvieną kartą nuspaudus bet kurį rakto pultelio mygtuką, baterija naudoja savo resursus. Taigi, kaip ir kiekvienos kitos baterijos, taip ir mašinos pultelio baterijos amžius yra ribotas ir, laikui atėjus, senąją turėsite pakeisti nauja. Paprastai šio energijos elemento amžius būna apie 3-4 metai.
Kaip ir kiekvienas darbas, šis taip pat pareikalaus tam tikrų pastangų, kad galėtumėte išsiaiškinti, kokios konkrečiai baterijos jums reikės ir kaip galėsite ją pakeisti. Nepatyrusiam automobilio savininkui ši užduotis gali būti per daug komplikuota ir geriausia iš karto kreiptis į atitinkamos paslaugos teikėjus. Kai kurie pulteliai yra labai jautrūs ardymui, todėl gali lūžti, subyrėti ir vėliau juos bus sudėtinga patiems surinkti atgal. Be to, remonto kaina gali tapti daug didesnė, nes dauguma mašinų raktų-pultelių yra gana brangūs įrenginiai, kadangi jose įdiegtos sudėtingos technologijos. Kitiems pulteliams išardyti prireiks specifinių atsuktuvų, ar kitų įrankių, kurių dažniausiai namuose žmonės neturi.
Kas išduoda, kad automobilio rakte – pultelyje baigiasi baterijos energija?
- automobilis dažniau pradeda neatsirakinti,
- reikia vis daugiau pastangų, kad pultelis pradėtų veikti,
- mygtukai pultelyje suveikia atsitiktinai.
Laiku pastebėję pultelio veikimo sutrikimus, nepatirsite didesnių rūpesčių išvykę į ilgesnę kelionę. Visuomet naudokite geresnės kokybės baterijas – jos bus ilgaamžiškesnės ir veiklos pabaiga bus nuoseklesnė – t.y. nenutiks staigi baterijos mirtis. Bateriją galite keisti patys, įsitikinę, kad žinote, kaip tai padaryti. Jeigu ne, patikėkite geriau šį darbą patyrusiam meistrui.
Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/