Automobilio išlaikymas

Automobilio išlaikymas. Kiek kainuoja turėti mašiną?

Automobilio išlaikymas. Kiek kainuoja turėti mašiną? Tikriausiai kiekvieno žmogaus didžiąją mėnesio išlaidų dalį sudaro pinigai, skirti kelionėms į darbą, tvarkant kitus reikalus, vežant vaikus į darželius ir mokyklas, vykstant į gydymo įstaigas, pramogauti ir t.t. Jeigu kelionėms naudojamas asmeninis ar nuomojamas automobilis – išlaidos gali ženkliai didesnės nei naudojantis visuomeniniu transportu. Ar kada nors suskaičiavote, kiek tiksliai kainuoja jūsų transporto priemonės eksploatacija?

Apskaičiuoti savo transporto priemonės eksploatavimo išlaidas yra puiki idėja, padedanti sekti savo finansus ir juos koreguoti teigiama linkme. Yra veiksnių, į kuriuos galbūt neatsižvelgėte, išskyrus kas mėnesį mokamą lizingo įmoką. Štai keletas jų:

  • degalų sąnaudos,
  • privalomo ir KASKO draudimo mokesčiai,
  • techninės priežiūros ir remonto išlaidos,
  • mokesčiai už automobilio parkavimą,
  • registracijos išlaidos.

Automobilio paskolos ar išperkamosios nuomos įmoka neatspindi tikrųjų vairavimo išlaidų, nes ji gali labai skirtis priklausomai nuo jūsų pasirinktos transporto priemonės, pradinės įmokos dydžio ir tokių kintamųjų kaip nusidėvėjimas ir būklė, todėl į skaičiavimus ji nebus įtraukta. Sužinokite, kaip sužinoti, kokias išlaidas patiriate turėdami automobilį per vieną dieną, ar net kiek jums kainuoja įveikti vieną kilometrą automobiliu. Tai padės jums aiškiau matyti, kiek galite sau leisti sumokėti už automobilį, jo nuomą ar kitas jo eksploatacijai skirtas mėnesio išlaidas.

1. Įvertinkite savo išlaidas degalams

Pripildykite pilną degalų baką. Į baką įsipilkite tiek degalų, kiek reikia, kad degalinės siurblio rankenėlė spragtelėtų ir kuro pildymas būtų baigtas. Neapvalinkite išleistos sumos – tai bus bazinė suma, kurios pagrindu atliksite skaičiavimus.

2. Pasižymėkite kilometražo skaitiklio rodmenis

Prieš išvažiuodami iš degalinės užsirašykite odometro rodmenis, kad vėliau nepamirštumėte šio skaičiaus. Kaip pavyzdį naudokime 10 000 kilometrų.

3. Važiuokite įprastu sau stiliumi, kol vėl ateis laikas papildyti degalų atsargas

Kad skaičiavimai būtų tiksliausi, sunaudokite bent ¾ degalų bako. Tokiu būdu geriau išlyginamos tokie svyravimai kaip ilgas važiavimas tuščiąja eiga ir pan.

4. Papildykite baką.

Vėl pripilkite degalų taip pat, kaip ir 1 žingsnyje, bet ne po siurblio išjungimo.

5 veiksmas: užsirašykite pastabas. Pasižymėkite pripildytų degalų galonų skaičių, vieno galono kainą degalinėje ir dabartinį kilometražo skaitiklio rodmenį.

Kad skaičiavimai būtų tiksliausi, naudokite visą siurblio skaičių, įskaitant visus skaičius po kablelio.

Degalinės kvite taip pat bus užrašytas galonų skaičius.

6 veiksmas: apskaičiuokite atstumą. Pradinį kilometražo skaitiklio rodmenį atimkite iš galutinio kilometražo skaitiklio rodmens.

Tai yra atstumas, kurį nuvažiavote tarp degalų papildymų.

Naudokime hipotetinį skaičių 10 400 mylių kaip jūsų odometro parodymus antrojo degalų užpylimo metu.

Iš 10 400 atėmus 10 000 yra 400 mylių, nuvažiuotų per vieną degalų užpylimą.

7 veiksmas: apskaičiuokite efektyvumą. Padalykite odometro parodymus iš galonų, kuriuos sunaudojote antrojo degalų pylimo metu, skaičiaus.

Apskaičiavę gausime automobilio degalų naudojimo efektyvumą šiam degalų pripildymui.

Tarkime, kad antrojo papildymo metu įsigijote 20 galonų degalų.

400 mylių padalijus iš 20 galonų, gaunama 20 mylių per galoną.

8 veiksmas: apskaičiuokite vienos mylios kainą. Padalykite degalų sąnaudas vienam galonui iš mylių, tenkančių vienam galonui, skaičiaus.

Pavyzdžiui, darant prielaidą, kad kiekvienas hipotetinis galonas degalų kainavo 3 dolerius, padalykite jį iš 20 nuvažiuotų mylių.

Jūsų išlaidos degalams yra 0,15 dolerio už mylią.

Patarimas: Stebėkite degalų naudojimą ir degalų ekonomiją per 3 ar daugiau degalų pylimų, kad gautumėte tikslesnę vidutinę degalų kainą už vieną mylią. Kartais važiavimas tuščiąja eiga, didelis važiavimo mieste procentas arba ilgos kelionės gali iškreipti tikrąjį jūsų vairavimo įpročių atspindį.

9 žingsnis: apskaičiuokite mėnesio degalų sąnaudas. Sekite, kiek kilometrų nuvažiuojate per įprastą mėnesį. Apskaičiuokite vidutines mėnesio išlaidas degalams, padauginę vieno kilometro kainą iš atstumo, kurį nuvažiavote per mėnesį.

Įprastas vairuotojas per mėnesį nuvažiuoja 1 000 mylių.

1 000 mylių padauginus iš 1,15 JAV dolerio cento už mylią, išlaidos degalams per mėnesį sudaro 150 JAV dolerių.

2 dalis iš 5: Apskaičiuokite draudimo, registracijos ir stovėjimo išlaidas

1 žingsnis: Surinkite sąskaitas. Surinkite savo sąskaitas už automobilio registraciją, draudimą ir stovėjimo aikštelę.

Jei turite mėnesinę arba metinę stovėjimo vietą namuose ir darbe, naudokitės abiem.

Sudėkite sąskaitas, kad gautumėte metines išlaidas.

Jei sąskaitos išrašomos kas mėnesį, padauginkite jas iš 12, kad sužinotumėte metines išlaidas.

Išlaidos labai skiriasi priklausomai nuo jūsų vairuojamos transporto priemonės tipo, transporto priemonės naudojimo ir vietovės.

Kaip hipotetinį skaičių tarkime, kad bendros išlaidos per metus už draudimą, registraciją ir stovėjimą sudaro 2400 USD.

3 dalis iš 5: Apskaičiuokite remonto ir priežiūros išlaidas

1 veiksmas: susumuokite sąskaitas. Susumuokite praėjusių metų remonto ir priežiūros išlaidas.

2 žingsnis: būkite kruopštūs. Įtraukite alyvos keitimo, padangų remonto ir keitimo, mechaninio remonto ir visus sumokėtus mokesčius už valstybinę apžiūrą ar išmetamųjų teršalų patikrą.

Susiraskite konkretaus automobilio techninės priežiūros grafiką, kad sužinotumėte, kiek kasmet kainuoja jo eksploatacija.
Tarkime, kad bendra remonto išlaidų suma per metus yra 1000 JAV dolerių.

4 iš 5 dalių: apskaičiuokite kasdienes važiavimo išlaidas
1 žingsnis: Nustatykite vidutinę ridą. Nustatykite vidutinę per mėnesį nuvažiuotą ridą ir padauginkite ją iš 12.

Dauguma vairuotojų per metus vidutiniškai nuvažiuoja 12 000 mylių.
2 veiksmas: apskaičiuokite bendras degalų sąnaudas. Padauginkite nuvažiuotas mylias iš vienos mylios kainos.

Naudodamiesi ankstesniu pavyzdžiu, 12 000 mylių padauginkite iš 0,15 JAV dolerio už mylią ir gaukite 1 800 JAV dolerių už degalus per metus.
3 žingsnis: apskaičiuokite bendrą sumą. Sudėkite metinę registracijos, draudimo ir stovėjimo aikštelės sumą, remonto išlaidas ir metines išlaidas degalams.

Pavyzdžiui, 1 000 USD remonto išlaidų, 1 800 USD degalų išlaidų ir 2 400 USD registracijos, draudimo ir stovėjimo išlaidų sudaro 5 200 USD per metus vairavimo išlaidų.
4 žingsnis: apskaičiuokite dienos išlaidas. Metines vairavimo išlaidas padalykite iš 365 dienų per metus.

Jūsų hipotetinės kasdienės vairavimo išlaidos yra 14,25 USD per dieną.
5 dalis iš 5: Apskaičiuokite vieno kilometro vairavimo išlaidas
1 veiksmas: apskaičiuokite vienos mylios kainą. Visas metines vairavimo išlaidas padalykite iš mylių, kurias nuvažiuojate per metus, skaičiaus.

Jei per metus nuvažiuojate 12 000 mylių, o jūsų metinės išlaidos yra 5 200 USD, vienos nuvažiuotos mylios kaina yra 0,43 USD už mylią.
Taip pat galite įvesti savo konkretų automobilį į “YourMechanic” techninės priežiūros grafiką ir sužinoti, kiek kainuoja automobilio priežiūra reguliariais intervalais ir įvairios paslaugos. Tai patogus įrankis, kuriuo galite naudotis, kai lyginate automobilius ir norite sužinoti, ar vienas automobilis kainuoja gerokai brangiau už kitus, kuriuos svarstote.

Automobilio išlaikymas

About the Author /

[email protected]

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.