Ar saugu važinėti su įskilusiu priekiniu stiklu?
Priekinis automobilio stiklas nėra paprastas langas, pro kurį žiūrime į kelią. Jis taip pat atlieka svarbią apsauginę funkciją: į mašinos vidų nepatenka purvas, sniegas, lietus, vabalai, paukčiai ar įvairios smulkios dalelės, o kartais ir atskilę, nulūžę kitų automobilių detalių fragmentai, kurie dėl didelių greičių gali būti pakelti į orą.
Priekinis stiklas yra ypatingai svarbus dėl kitų funkcijų automobilioje konstrukcijoje:
- pagerina kėbulo tvirtumą,
- apsaugo nuo kėbulo paslankumo posūkių metu,
- suteikia atramą stogui,
- neleidžia stogui būti pažeistam ir kelti pavojų keleiviams, kuomet automobilis verčiasi,
- apsaugo keleivius, kuomet avarijos metu mašina trenkiasi priekine dalimi.
Pati svarbiausia priekinio stiklo funkcija yra saugoti keleivius avarijos metu. Automobilis yra suskirstytas į tam tikras dalis – sluoksnius. Smūgio metu priekinė dalis stengiasi sugerti visą susidūrimo metu gautą energiją. Kuomet smūgio jėga pasiekia keleivių kabiną, priekinis stiklas stengiasi išsaugo struktūrinį vientisumą. Tarsi, kiaušinio lukštas, lenkta priekinio stiklo forma saugo save nuo subyrėjimo ant keleivių ir padeda išlaikaiti vadinamą A saugumo sluoksnį kuo labiau nepažeistą.
Taigi, bet koks siklo pažeidimas, net ir mažas įskilimas yra bloga naujiena, ypač automobilio saugumui. Kelyje, eismo įvykio metu, jis gali nepilnai ar netinkamai atlikti savo funkciją ir kelti didesnį pavojų vairuotojui ir keleiviams. Bet kokį stiklo pažeidimą galima apriboti nuo tolesnio skilimo ir jį – bent jau kažkuriam laikui – sustabdyti, tačiau saugesni dėl to netapsite.
Nuotraukos šaltiniai: https://www.flickr.com/ .Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/