pradure padanga

Ar saugu vairuoti, kuomet padangą pradūrė vinis?

Padanga yra specifinė ir labai svarbi automobilio dalis, leidžianti jam riedėti gatvėmis, užtikrinanti ir palengvinanti jo valdymą, atsakinga už sukibimą su kelio danga bei absorbuojanti įvairius jos nelygumus. Padangų gamyboje naudojama natūrali guma, sintetinė guma, įvairių tipų medžiagos bei metalo vielos.

 

Atsitiktinai ant kelio pakliuvę vinys, varžtai ar kiti daiktai yra pagrindinis padangų priešas, blogiausiu atveju galintis pradurti gumos sluoksnį, pro kurį ilgainiui ims tekėti oras. Jeigu pastebėjote, kad jūsų automobilio padangą pradūrė vinis, būtų pats laikas nedelsiant vykti pas profesionalus, kad šie tinkamai įvertintų pažeidimą ir jį pašalintų. Neilgą atstumą vairuoti gali būti palyginus saugu, kad galėtumėte sėkmingai pasiekti serviso specialistus.

 

Ką reikia žinoti, jeigu padangą pradūrė vinis?

 

Jeigu pastebėjote padangoje vinį, nebandykite jo liesti. Jeigu vinis įlindo pakankamai giliai, gali būti, kad jis užkišo skylę savo galvute ir oras iš padangos neteka. Kaip minėjome, neilgą atstumą galite bandyti važiuoti, tačiau, netaisant, net ir toks nedidelis pažeidimas gali įtakoti staigų padangos trūkimą, galintį nulemti didesnes nelaimes kelyje.

 

Jeigu vinies pradurta skylutė yra nedidelė, padangą dažniausiai galima restauruoti ir toliau sėkmingai naudoti nekeičiant į naują.

 

Reikia suprasti, kad vinis, varžtas ar bet koks kitas aštrus daiktas pradūręs padangą laikinai ją gali saugoti nuo oro nutekėjimo, tačiau iš kitos pusės lygiai tokiu pačiu būdu kaip pradūręs padangą jis taip pat vieną dieną gali imti ir iškristi. Taigi, bet kurioje miesto gatvėje ar greitkelyje oras išeis akimirksniu ir jūs privalėsite sustoti. Be to, važiuodami dideliu greičiu ar lėtai, bet sudėtingomis eismo sąlygomis, rizikuojate, kad padanga staiga gali trūkti ar plyšti ir sukelti daug rimtesnes problemas.

 

Kartais vinį padangoje galima gana lengvai girdėti net ir automobilio salone. Jeigu jo galvutė gana didelė, sukantis ratui ji su kiekvienu jo apsisukimo liečiasi į kelio dangą ir pasigirsta negarsus, bet visgi pakankamai aiškus metalo atsitrenkimo į kietą paviršių garsas. Išgirdę šį nenatūralų automobilio garsą, sustokite ir atidžiai apžiūrėkite jo padangas.

 

Saugaus ir atsakingo vairavimo!

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.