automatines masinos tempimas

Ar galima tempti automatą, mašiną su automatine greičių dėže?

Ieškantiems greito ir konkretaus atsakymo į klausimą ar šiuo metu susiduriantiems su gedimu ir svarstantiems ar galima tempti automatą, atsakome: geriau to nedarykite.

 

Kodėl? Traukiant arba buksyruojant automobilį su automatine pavarų dėže, rizikuojate sugadinti šia brangią ir esminę mašinos techninę dalį – automatinį pavarų jungimo mechanizmą.

 

Automatinėse pavarų dėžėse montuojamos taip vadinamos daugiadiskės sankabos. Tempiant transporto priemonę, šie diskai ima dilti ir juos pažeisti nereikia buksyravuoti didelį atstumą. Gali pakakti ir keleto kilometrų. Įprastu režimu, kai automobilis puikiai funkcionuoja, sankabos sukasi tepaluose, o bėgių perjungimas vyksta skystoje terpėje. Sankabų paviršiai būna gerai ištepti, o neužvestam, ar kitą gedimą patiriančiam automobiliui, kuris pats negali važiuoti, šie diskai nesisuka ir nėra tepami kaip normaliu režimu. Atsiranda didelė trintis dėl įvairių paviršių susilietimo, todėl dalys ima greitai dilti.

 

Pabaigai. Kai kurios naujos kartos automatinės greičių dėžės, montuojamos hibridiniuose automobiliuose, gamintojui dažniausiai nurodant tam tikras išimtis ir sąlygas, gali būti naudojamos tempiant sugedus, tačiau reiktų atidžiai perskaityti jūsų modelio mašinos naudojimo instrukciją ir įsikinti, ar galime ir kaip teisingai tai daryti.

 

Tačiau įskaitant, kiek kainuoja pagalba kelyje (50 – 150 eur), sugadintos greičių dėžės taisymas kainuos nepalyginamai brangiau, todėl rizikuoti bet kuriuo atveju nėra prasmės.

 

Kitos svarbios temos:

 

Kaip užkurti automatą – automobilį su automatine greičių dėže?

Pliusas ir minusas automatinėje greičių dėžėje

Ką reiškia raidės ant automatinės pavarų dėžės?

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.